NaturaLED 7500 LED-FXSCM59/50K/WH 59W 120-277V 5000K LED Parking Garage Lights
by NaturaLED
Sold out
Original price
$225.00
-
Original price
$225.00
Original price
$225.00
$229.00
$229.00
-
$229.00
Current price
$229.00
NaturaLED 7500 LED-FXSCM59/50K/WH 59W 120-277V 5000K LED Parking Garage Lights
| Brand | Naturaled |
|---|---|
| Temperature | 5000K |
| Color Temperature | Natural Light |
| Bulb Shape | Linear LED Module |
| Bulb Type | LED FIXTURE |
| Approvals/Ratings | ROHS Compliant, DLC Listed, ETL Listed, Damp Location |
| Voltage | 120V-277V |
| Wattage | 59W |
| Wattage equivalent | 250 Watts (Incd) |
| Size | 9.65'' |
| Lumens | 7117 |
| Lamp Base | Hard-Wired |
| Lenz Color | Clear |
| Housing Color | White |
| Avg Rated Hours | 50000Hr |
| CRI | 70 |
| Beam Spread | 160° |
| MOL | 9.65 |
| MOD | 9.65 |
| Warranty | 5 Years Limited |