NaturaLED 9249 LED-FXSCM85/50K/BK 83W 120-277V 5000K LED Canopy
by NaturaLED
Original price
$260.00
Original price
$260.00
-
Original price
$260.00
Original price
$260.00
Current price
$175.00
$175.00
-
$175.00
Current price
$175.00
NaturaLED 7500 LED-FXSCM59/50K/WH 59W 120-277V 5000K LED Parking Garage Lights
| Brand | Naturaled |
|---|---|
| Temperature | 5000K |
| Color Temperature | Natural Light |
| Bulb Shape | Linear LED Module |
| Bulb Type | LED FIXTURE |
| Approvals/Ratings | ROHS Compliant, DLC Listed, ETL Listed, Wet Location |
| LED Features | EM backup battery, Motion Sensor, Yes-Dimmable |
| Voltage | 120V-277V |
| Wattage | 83W |
| Wattage equivalent | 400 Watts (Incd) |
| Size | 13'' |
| Lumens | 10259 |
| Lamp Base | Hard-Wired |
| Lenz Color | Clear |
| Housing Color | Black |
| Avg Rated Hours | 50000Hr |
| CRI | 70 |
| Beam Spread | 125° |
| MOL | 13 |
| MOD | 4.49 |
| Warranty | 5 Years Limited |
| IP Rating | IP65 |