Halco - A19AMB5ANT/820/LED2 - LED A-Shape (A19) Filament Amber (E26) 120V 340L 15Khr Dimm
Original price
$6.96
-
Original price
$6.96
Original price
$6.96
$6.96
-
$6.96
Current price
$6.96
LED A-Shape (A19) Filament Bulb Amber Medium (E26) Base 120V 340 Lumen 15000 hours 82 CRI Dimmable
The look and feel of period-style incandescent through state-of-the-art LED technology- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Features
- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Product Details
| Product Code | A19AMB5ANT/820/LED2 |
| Halco Product ID | 85038 |
| UPC | 807154850389 |
| Category | LED Filament Bulbs |
| Technology | LED |
| Applications | Residential, Light Commercial, Hospitality General Lighting, Hospitality, Residential |
| Color Temperature | 2000K |
| Watts | 5W |
| Lumens | 340 |
| Base | Medium (E26) |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | Amber |
| Weight (lb) | 0.155 |
| Country of Origin | CN |