Halco - A19FR8ANT/827/LED2 - LED A-Shape (A19) Filament Frosted (E26) 120V 800L 15Khr Dim
Original price
$8.59
-
Original price
$8.59
Original price
$8.59
$8.59
-
$8.59
Current price
$8.59
LED A-Shape (A19) Filament Bulb Frosted Medium (E26) Base 120V 800 Lumen 15000 hours 82 CRI Dimmable
The look and feel of period-style incandescent through state-of-the-art LED technology- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Features
- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Product Details
| Product Code | A19FR8ANT/827/LED2 |
| Halco Product ID | 85040 |
| UPC | 807154850402 |
| Category | LED Filament Bulbs |
| Technology | LED |
| Applications | Residential, Light Commercial, Hospitality General Lighting, Hospitality, Residential |
| Color Temperature | 2700K |
| Watts | 9W |
| Lumens | 800 |
| Base | Medium (E26) |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | Frosted |
| Weight (lb) | 0.155 |
| Country of Origin | CN |