Halco - B11CL4/ANT/827/LED2 - LED Bullet (B11) Filament Clear (E12) 120V 300L 15Khr Dimm
Original price
$6.44
-
Original price
$6.44
Original price
$6.44
$6.44
-
$6.44
Current price
$6.44
LED Bullet (B11) Filament Bulb Clear Candelabra (E12) Base 120V 300 Lumen 15000 hours 82 CRI Dimmable
The look and feel of period-style incandescent through state-of-the-art LED technology- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Features
- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Product Details
| Product Code | B11CL4/ANT/827/LED2 |
| Halco Product ID | 85054 |
| UPC | 807154850549 |
| Category | LED Filament Bulbs |
| Technology | LED |
| Applications | Residential, Light Commercial, Hospitality General Lighting, Hospitality, Residential |
| Color Temperature | 2700K |
| Watts | 3.8W |
| Lumens | 300 |
| Base | Candelabra (E12) |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | Clear |
| Weight (lb) | 0.05 |
| Country of Origin | CN |