Halco - CA10CL4ANT/830/LED2 - LED Chandelier (CA10) Filament Clear (E12) 120V 350L Dimm
Original price
$6.37
-
Original price
$6.37
Original price
$6.37
$6.37
-
$6.37
Current price
$6.37
LED Chandelier (CA10) Filament Bulb Clear Candelabra (E12) Base 120V 350 Lumen 15000 hours 82 CRI Dimmable
The look and feel of period-style incandescent through state-of-the-art LED technology- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Features
- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Product Details
| Product Code | CA10CL4ANT/830/LED2 |
| Halco Product ID | 85066 |
| UPC | 807154850662 |
| Category | LED Filament Bulbs |
| Technology | LED |
| Applications | Residential, Light Commercial, Hospitality General Lighting, Hospitality, Residential |
| Color Temperature | 3000K |
| Watts | 4.5W |
| Lumens | 350 |
| Base | Candelabra (E12) |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | Clear |
| Weight (lb) | 0.05 |
| Country of Origin | CN |