Halco - CLHB-4-WS-CS-U-PIRMS - Compact Linear Highbay 4 240W-280W-320W 32-45K Lum 4K-5K PIR MS
Original price
$331.29
-
Original price
$331.29
Original price
$331.29
$331.29
-
$331.29
Current price
$331.29
ProLED Select Compact Linear Highbay 4 Watts Selectable 240W-280W-320W (32450-45287 Lumens) Color Selectable 4000K-5000K 120-277VAC Chain Mount with PIR Motion Sensor
The Compact Linear High Bay (CLHB) is designed to meet the needs of the budget-conscious contractor. CLHB boasts robust performance in a smaller footprint to save space and cut down installation time. Designed with a durable die-cast aluminum housing and matte acrylic lens to eliminate glare, the CLHB is a reliable solution for light-duty industrial with 50,000 hour rated life- Base item 36103 with Factory Installed Options such as Motion Sensor, Battery Backup & High Voltage
- If out of stock expect longer leadtimes
- Contact Customer Support (1-800-677-3334) for estimated delivery times
Features
- Base item 36103 with Factory Installed Options such as Motion Sensor, Battery Backup & High Voltage
- If out of stock expect longer leadtimes
- Contact Customer Support (1-800-677-3334) for estimated delivery times
Product Details
| Product Code | CLHB-4-WS-CS-U-PIRMS |
| Halco Product ID | 36127 |
| Technology | LED |
| Applications | Distribution Warehouses, Retail, Big Box Stores, Gymnasiums, Manufacturing Facilities |
| Color Temperature | Selectable 4000K or 5000K |
| Watts | Selectable 240W, 280W or 320W |
| Lumens | 32,450-45,237 |
| Voltage | 120-277V |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | White |
| Weight (lb) | 10.14 |
| Country of Origin | US |