Halco - ECLHB-110-50-H-EM - Essential Compact Linear Highbay 110W 15K Lumen 5000K HV EM BKUP
Original price
$370.19
-
Original price
$370.19
Original price
$370.19
$370.19
-
$370.19
Current price
$370.19
ProLED Essential Compact Linear Highbay 110W 14960 Lumen 5000K HV 277-480VAC Chain Mount with Emergency Battery Backup
ProLED Essential Compact Linear Highbay 110W 5000K, Universal Voltage 277-480VAC with Suspended Cable Mount with Emergency Battery Backup 100,000 HOUR RATED LIFE- Base item 36104 with Factory Installed Options such as Motion Sensor, Battery Backup & High Voltage
- If out of stock expect longer leadtimes
- Contact Customer Support (1-800-677-3334) for estimated delivery times
Features
- Base item 36104 with Factory Installed Options such as Motion Sensor, Battery Backup & High Voltage
- If out of stock expect longer leadtimes
- Contact Customer Support (1-800-677-3334) for estimated delivery times
Product Details
| Product Code | ECLHB-110-50-H-EM |
| Halco Product ID | 36139 |
| Technology | LED |
| Applications | Distribution Warehouses, Retail, Big Box Stores, Gymnasiums, Manufacturing Facilities |
| Color Temperature | 5000K |
| Watts | 110W |
| Lumens | 14960 |
| Voltage | 277-480V |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | White |
| Weight (lb) | 5.73 |
| Country of Origin | US |