Halco - ECLHB-110-50-U-EM - Essential Compact Linear Highbay 110W 15K Lumen 5000K EM BKUP
Original price
$253.53
-
Original price
$253.53
Original price
$253.53
$253.53
-
$253.53
Current price
$253.53
ProLED Essential Compact Linear Highbay 110W 14960 Lumen 5000K 120-277VAC Chain Mount with Emergency Battery Backup
ProLED Essential Compact Linear Highbay 110W 5000K, Universal Voltage 120-277VAC with Suspended Cable Mount with Emergency Battery Backup 100,000 HOUR RATED LIFE- Base item 36104 with Factory Installed Options such as Motion Sensor, Battery Backup & High Voltage
- If out of stock expect longer leadtimes
- Contact Customer Support (1-800-677-3334) for estimated delivery times
Features
- Base item 36104 with Factory Installed Options such as Motion Sensor, Battery Backup & High Voltage
- If out of stock expect longer leadtimes
- Contact Customer Support (1-800-677-3334) for estimated delivery times
Product Details
| Product Code | ECLHB-110-50-U-EM |
| Halco Product ID | 36135 |
| Technology | LED |
| Applications | Distribution Warehouses, Retail, Big Box Stores, Gymnasiums, Manufacturing Facilities |
| Color Temperature | 5000K |
| Watts | 110W |
| Lumens | 14960 |
| Voltage | 120-277V |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | White |
| Weight (lb) | 5.73 |
| Country of Origin | US |