Halco - ECLHB-220-50-H - Essential Compact Linear Highbay 220W 30K Lumen 5000K HV
Original price
$287.61
-
Original price
$287.61
Original price
$287.61
$287.61
-
$287.61
Current price
$287.61
ProLED Essential Compact Linear Highbay 220W 29920 Lumen 5000K HV 277-480VAC Chain Mount
ProLED Essential Compact Linear Highbay 220W 5000K, Universal Voltage 277-480VAC with Suspended Cable Mount 100,000 HOUR RATED LIFE- Base item 36105 with Factory Installed Options such as Motion Sensor, Battery Backup & High Voltage
- If out of stock expect longer leadtimes
- Contact Customer Support (1-800-677-3334) for estimated delivery times
Features
- Base item 36105 with Factory Installed Options such as Motion Sensor, Battery Backup & High Voltage
- If out of stock expect longer leadtimes
- Contact Customer Support (1-800-677-3334) for estimated delivery times
Product Details
| Product Code | ECLHB-220-50-H |
| Halco Product ID | 36144 |
| Technology | LED |
| Applications | Distribution Warehouses, Retail, Big Box Stores, Gymnasiums, Manufacturing Facilities |
| Color Temperature | 5000K |
| Watts | 220W |
| Lumens | 29920 |
| Voltage | 277-480V |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | White |
| Weight (lb) | 9.26 |
| Country of Origin | US |