Halco - G25CL5ANT/830/LED2 - LED Globe (G25) Filament Clear (E26) 120V 500L 15Khr Dimm
Original price
$7.41
-
Original price
$7.41
Original price
$7.41
$7.41
-
$7.41
Current price
$7.41
LED Globe (G25) Filament Bulb Clear Medium (E26) Base 120V 500 Lumen 15000 hours 82 CRI Dimmable
The look and feel of period-style incandescent through state-of-the-art LED technology- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Features
- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Product Details
| Product Code | G25CL5ANT/830/LED2 |
| Halco Product ID | 85049 |
| UPC | 807154850495 |
| Category | LED Filament Bulbs |
| Technology | LED |
| Applications | Residential, Light Commercial, Hospitality General Lighting, Hospitality, Residential |
| Color Temperature | 3000K |
| Watts | 5.5W |
| Lumens | 500 |
| Base | Medium (E26) |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | Clear |
| Weight (lb) | 0.15 |
| Country of Origin | CN |