Halco - G40CL7ANT/830/LED2 - LED Globe (G40) Filament Clear (E26) 120V 800L 15Khr Dimm
Original price
$8.52
-
Original price
$8.52
Original price
$8.52
$8.52
-
$8.52
Current price
$8.52
LED Globe (G40) Filament Bulb Clear Medium (E26) Base 120V 800 Lumen 15000 hours 80 CRI Dimmable
The look and feel of period-style incandescent through state-of-the-art LED technology- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Features
- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Product Details
| Product Code | G40CL7ANT/830/LED2 |
| Halco Product ID | 85088 |
| UPC | 807154850884 |
| Category | LED Filament Bulbs |
| Technology | LED |
| Applications | Residential, Light Commercial, Hospitality General Lighting, Hospitality, Residentia |
| Color Temperature | 3000K |
| Watts | 7.5W |
| Lumens | 800 |
| Base | Medium (E26) |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | Clear |
| Weight (lb) | 0.1532 |
| Country of Origin | CN |