Halco - Q100CL/DC - Single End JD-Type Halogen Clear T4 130V 100W 2950K BA15D Dim
Original price
$6.42
-
Original price
$6.42
Original price
$6.42
$6.42
-
$6.42
Current price
$6.42
Single Ended JD-Type Halogen Clear T4 Bulb 130V 100W 2950K BA15D Base 1700 Lumens 2000 Avg Life 99 CRI Dimmable
See footnotes on catalog page for handling Halogen lamps
Features
- 0
Product Details
| Product Code | Q100CL/DC |
| Halco Product ID | 107025 |
| UPC | 807154170258 |
| Category | Small Quartz Halogen J and JD Type |
| Technology | Halogen |
| Applications | Residential, Commercial Track lighting, Landscape lighting |
| Color Temperature | 2950K |
| Wattage | 100W |
| Lumens | 1700 |
| Voltage | 130V |
| Dimmable | Yes |
| CRI | 99 |
| Energy Star | No |
| Dimensions L | 1.1000000000000001 |
| Dimensions W | 1.1000000000000001 |
| Dimensions H | 3.35 |
| Weight (lb) | 5.1299999999999998E-2 |
| Country of Origin | CN |