Halco - ST19AMB5ANT/822/LED2 - LED S19 Shape Filament Amber (E26) 120V 400L 15Khr Dimm
Original price
$9.44
-
Original price
$9.44
Original price
$9.44
$9.44
-
$9.44
Current price
$9.44
LED S19 Shape Filament Bulb Amber Medium (E26) Base 120V 400 Lumen 15000 hours 82 CRI Dimmable
The look and feel of period-style incandescent through state-of-the-art LED technology- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Features
- Clear Frosted and Amber Options
- Dimmable unless indicated otherwise
Product Details
| Product Code | ST19AMB5ANT/822/LED2 |
| Halco Product ID | 85044 |
| UPC | 807154850440 |
| Category | LED Filament Bulbs |
| Technology | LED |
| Applications | Residential, Light Commercial, Hospitality General Lighting, Hospitality, Residential |
| Color Temperature | 2200K |
| Watts | 5.5W |
| Lumens | 400 |
| Base | Medium (E26) |
| Dimmable | Yes (0-10V) |
| Finish | Amber |
| Weight (lb) | 0.1 |
| Country of Origin | CN |